“Uzun zamandır birlikte oynuyor gibiyiz”

Paylaş

Bakü'de devam eden 1. Avrupa Oyunları'nda yarı finale yükselme başarısını gösterip madalyaya bir adım daha yaklaşan A Milli Kadın Voleybol Takımı’nda Büşra Cansu, genç bir takım olmalarına rağmen iyi uyum sağladıklarını söyledi.

Turnuvaya çok iyi başladıklarını belirten Büşra Cansu, “İlk maçta mağlup olma nedenimiz saatler çok geçti, alışkın olmadığımız saatlerde maç yaptık, o yüzden istemediğimiz bir skor aldık. Uyum süreci tamamlanınca biz de kendi performansımızı göstermeye başladık. Rusya ile karşılaştığımız çeyrek final maçı da bizim için çok önemliydi. Altın hedefimize biraz daha yaklaştırdı. Biz Rusya maçını finale giden maç olarak görüyorduk. Yarı final maçını da bu ciddiyetle oynayacağımız için başarılı olacağımızı düşünüyorum." şeklinde konuştu.

“HEDEF OLİMPİYATLAR”

Avrupa Oyunları’nın; Avrupa Şampiyonası ve 2016 Rio Olimpiyatları'nın bir provası olduğunu belirten Büşra Cansu, özellikle buradan alınacak olan bir madalyanın olimpiyatlar için etki edeceğini ve Türk Milli Takımı’nı 2016 Rio'ya bir adım daha yaklaştıracağını ve hedeflerinin de olimpiyatlar olduğunu söyledi.

“GENCİZ AMA UZUN ZAMANDIR BİRLİKTE OYNUYOR GİBİYİZ”

Çok genç bir takım ile oyunlarda mücadele eden Filenin Sultanları için sağlam karakterli bir yapıya sahip olduklarını belirten Büşra Cansu, “Aslında bakıldığında kolay olarak gözükebilir ama takım olmak, bunu başarmak zordur. Ama bence biz bu takım ile çok güzel bir hava yakaladık. Buraya gelmeden önce yapmış olduğumuz hazırlık maçlarında birçoğumuz birbiri ile ilk kez oynadı. Buna rağmen sanki uzun zamandır birlikte oynuyormuş havası yakaladığımız için burada çok daha başarılı olduğumuzu düşünüyorum" şeklinde konuştu.


YORUM YAP